Věda poodhaluje roušku života po životě

Věda nebude pravděpodobně nikdy schopna úplně, bez stínu pochybnosti prokázat, že posmrtný život je skutečnou záležitostí. Nicméně dokáže alespoň určit, kolik lidí ohlásilo zážitky spojené s životem po životě.

 

 

 

 

grey Věda poodhaluje roušku života po životě

59% amerických lékařů věří v nějakou formu posmrtného života

Studie také ukazují, že mnoho NDE zkušeností prožívali i lidé, kteří nejsou ani duchovně založení a ani nevyznávali žádné náboženství. Přestože je spousta těchto zkušeností subjektivních, určité aspekty poukazují na objektivní fenomén.

Na smrtelné posteli

Dr. Erlendur Haraldsson University of Iceland vyzpovídal zhruba 700 příslušníků zdravotnických zařízení v USA a Indii o vizích, které zažívali jejich pacienti na smrtelné posteli.

Téměř 500 smrtelně nemocných pacientů vylíčilo podobné zážitky o tom, jak jim byla nabídnuta pomoc z “druhé strany”.

grey Věda poodhaluje roušku života po životě

Průzkumy v Evropě a Severní Americe ukazují, že 10 – 40 % lidí věří, že byli v kontaktu se smrtí

.

 

Near-Death Experiences

O Near-death experiences (NDEs – zážitky blízké smrti) podá zprávu přibližně 200 000 Američanů každý rok. NDE obvykle zahrnuje pocity opouštění vlastního těla, pozorovaní snah zdravotníků o resuscitaci, a vize jiných sfér bytí.

V roce 2005 proběhl v této souvislosti výzkum týkající se amerických lékařů. Ukázal se v něm, že 59 % z nich věří v nějakou formu posmrtného života. “To je mnohem vyšší číslo, než v jakémkoli jiném vědeckém oboru”, napsal Dinesh D’Souza ve své knize Život po životě: Důkazy (v originále Life After Death: The Evidence).

Studie Alzheimerovy choroby naznačují, že duše může existovat

Pokud je vědomí pouhým produktem mozku, zdá se, že pacienti postižení Alzheimerovou chorobou mají své mozky zdegenerované do podoby, kdy běžné mentální funkce již nejsou možné.

Nynější studie Dr. Alexandera Batthyany z University of Vienna ukazuje, že  10 procentům z 227 pacientů se jasná mysl nakrátko těsně před smrtí navrátila.

grey Věda poodhaluje roušku života po životě

10 procentům z 227 pacientů postižených demencí, se nakrátko před smrtí vrátila jasná mysl

 

Dr. Batthyany upozorňuje, že pouze malý počet zdravotnických pracovníků vypovídá o svých pacientech. Tím pádem má studie jisté nedostatky a měl by být vypracován podrobnější výzkum.

Navzdory těmto nedokonalostem ho záhada náhlého návratu mentálních schopností pacientů fascinuje.

Mimotělní zážitky

Mimotělní zážitky (Out-of-body experiences – OBE) jsou společnou součástí NDE. Rovněž naznačují, že duše či vědomí, chcete-li, může existovat nezávisle na těle.

Nelson Abreu, výzkumník OBE A bývalý internista na Princeton University’s Engineering Anomalies Research Laboratory, je jeden z autorů volně šířitelného e-booku “Consciousness Beyond the Body: Evidence and Reflections” (hrubý překl. Vědomí mimo tělo: důkazy a úvahy), publikovaného v únoru.

V knize poukazuje na početné statistické výzkumy prováděné v minulém století v několika zemích světa (včetně USA, Austrálie nebo Brazílie), ze kterých vyplývá, že OBE prožily miliony lidí.

Reinkarnace

Dr. Jim Tucker z  University of Virginia má zase databázi kolem 2 500 případů dětí, u kterých se zdá, že si pamatují své minulé životy. V některých případech si děti vybavily detaily z minulých životů, jež se podařilo ověřit a opravdu korespondovaly s životy a úmrtními skutečných osob.

grey Věda poodhaluje roušku života po životě

Dr. Jim Tucker z University of Virginia disponuje databází 2 500 dětí, u nichž se zdá, že si pamatují své minulé životy.

 

Příkladem analýzy dat dr. Tuckera nám může být zjištění, že 73 % nepřirozených úmrtí si údajně ve svých minulých inkarnacích vybavují chlapci.

To souvisí s americkými statistikami, které ukazují, že za uplynulých 5 let, 72 % nepřirozených úmrtí  postihlo právě mužské pohlaví.

Zdroj: http://www.theepochtimes.com/n3/1990641-studies-explore-life-after-death/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
The following two tabs change content below.
%name Věda poodhaluje roušku života po životě

Daniel Mucha

Admin Stínu Lidstva, autor stejnojmenného sci-fi románu a většiny článků. Velký nadšenec do všeho, co se týká tajemna. Tedy UFO, mimozemské civilizaci i nesrovnalosti v naší historii. Mezi jeho oblíbené seriály patří Pán Času, Ztraceni, Akta X, Stargate, Fringe, Dexter a z filmů X-Men, Temný rytíř, Setkání třetího druhu a District 9.

Comments are closed.