Co ukrývá tajemná hrobka londýnského hřbitova Brompton?

Na jihozápadě Londýna se nachází hřbitov Brompton Cemetery. Řadí se mezi nejkrásnější hřbitovy v celé této zemi. Byl postaven o rozloze 16.5 ha Benjaminem Baudem a otevřen roku 1840. Najdete zde přes 35 000 pomníků, hrobů, hrobek a bylo zde konáno asi 205 000 pohřbů. Zeleň hřbitova je velmi rozlehlá – bylo zde vysázeno asi 60 různých druhů stromů. Uprostřed hřbitova se nachází bromptonská hřbitovní kaple (je trochu podobná bazilice sv. Petra v Římě). Svůj poslední odpočinek zde našlo mnoho slavných osobností. Odpočívá zde několik umělců, vědců, objevitelů, politiků či sportovců.

Poblíž středu se rovněž nachází zvláštní stavba, která na první pohled upoutá pozornost každého návštěvníka. Nikdo neví, co se tam uvnitř, za masivním nedobytně uzamčeným bronzovým vchodem skrývá. Je totiž uzamčen už přes 150 let, klíče k němu nelze dohledat a ani je nikdo nemá.
grey Co ukrývá tajemná hrobka londýnského hřbitova Brompton?
Údajně byla určena bohaté ženě jménem Hannah Curtoyové, která částečně financovala projekt teleportačních zařízení a výzkum pro stroj času. Výměnou tohoto projektu chtěla, aby pro ni a její dcery fungovala jako hrobka s úkrytem pro stroj času. Chtěla uniknout smrti. Hrobka byla postavena bez povolení na černo a bez jakékoliv dokumentace. Proto vše nadále otázka zůstává předmětem vzrušujících dohadů a spekulací.

Je velmi výrazně odlišná od ostatních staveb na hřbitově – je to sedm metrů vysoká, elegantní lichoběžníková věž, se střechou připomínající egyptskou pyramidu, zhotovená z tmavě leštěné žuly. Těsně pod její střechou se nachází osm malých kulatých otvorů, které jsou kolem dokola kulatého kruhového okna. Okno je vyplněné silným sklem. Připomíná slunce, kolem kterého obíhá osm planet sluneční soustavy. Jaký mohl být účel tohoto okna?Sloužil pro nasměrování slunečních paprsků nebo jen jako pouhý symbol planet?
Stěny hrobky jsou zdobeny tajemnými reliéfy, které připomínají egyptské hieroglyfy. Tyto znaky jsou dokonce na pásu bronzových nedobytných dveří.

 

grey Co ukrývá tajemná hrobka londýnského hřbitova Brompton?

Ví se, že v roce 1853 byla tato tajemná hrobka dokončena. Ve stejném roce také údajně zemřel vynálezce Samuel Warner (velmi blízký přítel Josepha Bonomiho, významného britského egyptologa a architekta). Důkazy o jeho smrti, ale neexistují. Jisté je pouze to, že po dokončení stavby náhle zmizel.
Stejný rok, krátce po tom, byl vztyčen asi dvacet metrů od této stavby Bonomiho náhrobní kámen. A ti i přes to, že tento známý archeolog umírá až o pětadvacet let později. Jeho náhrobní kámen zdobí  hieroglyfy a postava egyptského boha Anubise (průvodce a ochránce zemřelých), sedícího na čemsi, co připomíná právě tuto stavbu.

grey Co ukrývá tajemná hrobka londýnského hřbitova Brompton?
Bonomi se stal  jedním z prvních lidí, kteří viděli původní egyptské svitky z Údolí králů, plné hieroglyfů. Zde měl údajně načerpat tajné vědomosti starých egypťanů o cestování v čase a teleportaci.
Warner a a Bonomi, velmi blízcí přátelé, měli jedno společné a to velkou vášeň pro vynálezy a technologie. Rozhodli, že budou v Londýně instalovat teleportační zařízení, aby mohli cestovat v čase. Chtěli je stavět na hřbitovech, protože je zde klid a také je velmi málo pravděpodobné, že budou budit příliš velkou pozornost.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Co ukrývá tajemná hrobka londýnského hřbitova Brompton?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Comments are closed.