Tajemný úplněk

Každý den spolu s hvězdami na noční obloze září Měsíc (Luna). Měsíc je přirozenou družicí naší matky Země. Už od počátků věků byl záhadným stvořením na obloze. Lidé v dávných dobách nedokázali vysvětlit, to jak se měnil. Proto vznikaly různé nové a nové teorie, které byly postupem času odvráceny a nahrazeny vědeckými fakty.Poprvé na jeho povrch vstoupili lidé roku 1969, Neil Armstrong a Edwin Aldrin v rámci projektu Apollo. Váha měsíce je něco kolem 600 biliónů tun. Oproti Zemi je tedy asi 80 krát lehčí. Teplota na něm je kolem +120°C a -165°C. Na jeho povrchu se nachází regolit, což je drobná drť s vysokým obsahem skla. Také zde můžeme nalézt velké množství kráterů, stáří se odhaduje na stovky miliónů let. Byla vytvořena mapa polokoule měsíce, která je trvale obrácena k zemi. Měsíc totiž nikdy neukáže svou druhou tvář. Většina útvarů a míst je pojmenována latinsky. 

grey Tajemný úplněk

Měsíc na nás působí

Zrovna dnes se měsíc ukázal na nebi ve své plné kráse a vy jste nemohli spát? Ano, to je přesně to. Když je měsíc v úplňku jeho energetické působení na člověka, působení jak fyzicky tak psychicky, zvířata a přírodu je nejsilnější. Jeho zářivý svit má velkou energetickou sílu. Mnoho lidí za úplňku trpí nespavostí nebo somnambulismem (náměsíčností). Jejich spánek provází noční můry, špatné sny či problémy během spánku. Za úplňku se také zvyšují emoce. Lidé mohou být více náladový, v psychické nepohodě, trpí stresem, jsou podráždění, náchylní více na infekce a nemoci, nemohou se soustředit či trpí depresemi – především ženy. Muži jsou více pozorní, vstřícní a touží více po sexu. Měsíc má vliv na tvorbu estrogenu, také na ženskou periodu a klesá tvorba melatoninu. Sexuologové tvrdí, že se za úplňku lidé dokáží více experimentovat a odvázat se během sexu.

grey Tajemný úplněk

Počet kriminálních činů, nehod a také sebevražd a porodů má větší hodnoty.  Metabolismus člověka pracuje pomaleji, a proto se zhoršuje se stav nemocných. Je větší riziko mozkových příhod a infarktů, bolest kloubů, zad, kolen. Rány za úplňku více krvácejí a proto není vhodný, pro jakékoli operace či lékařský zákrok. Rány se totiž hůř hojí.

Existuje teorie přílivu a odlivu, kdy měsíc v úplňku přitahuje vodu. Lidské tělo je tvořeno asi 75% vody, což by mělo pode vědců odpovídat, tomu co se děje a jaký má měsíc na nás měsíc za úplňku vliv.

Pokud rádi zpíváte, jste hudebníci, kreslíte nebo děláte jinou činnost, ke které je zapotřebí talent, za úplňku ze sebe dostanete to nejlepší.

Příroda, bylinkářství a mytologii

Působení úplňku můžeme zaznamenat i v přírodě. A to hlavně u psů, kteří v tyto dny velmi výrazněji vyjí a štěkají. Některé můry jsou měsíčním svitem unášeny a prouděním vzduchu přenášeny a delší vzdálenosti. To ale není všechno, měsíc také působí na rostliny. Bylinky trhané a sušené za úplňku jsou velmi silné, babky kořenářky to věděli už v dávných dobách. Po dorůstání měsíce prý rostou houby. Úplněk je spojován s vlkodlaky, upíry, čarodějnickými rituály (ochranné rituály, výroba amuletů, kouzla na plodnost,…). Měsíc za úplňku je symbolem plodnosti, hojnosti a osvícení.  Vše pochopíme, pokud si podrobně prostudujeme informace o kvantovému vědomí vesmíru apod.

grey Tajemný úplněk

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.