Co se stane, když si lidé uvědomí, že jejich svět není skutečný

Lidé v krátkém filmu založeném na tzv. “proof of concept“ (důkazu existence původně jen teoreticky předpokládané vlastnosti nějakého systému) Sundays žijí v realitě ne nepodobné Matrixu. Avšak není to tak úplně Matrix, jak jej známe. Na začátku, si lidé jednoduše uvědomí, že s jejich realitou není něco v pořádku. Nejde pouze o to, že mohou žít v simulaci, ale i o samotný svět, který obývají. Ten se totiž začíná rozpadat na kusy.

Sundays se natáčel v Mexico City, popisují režisér Mischa Rozerna  a PostPanic Pictures. Film vznikl za pomoci úspěšné kampaně na Kickastertu, jenž zajistila kapitál ve výší 50 000$:

Konec světa vypadá jako Benova noční můra. Týrají ho vzpomínky z minulého života, které mu nepatří. Když si Ben vzpomene na Isabelle, jedinou lásku, jakou kdy znal, uvědomí si, že v jeho životě není. Sestup do chaosu a zoufalství ve snaze dohledat se pravdy, začíná. Tuto realitu představuje ohromující, překvapující a hlavně temný svět. Svět, který zjevně není jeho.

Vskutku zajímavý start, obzvláště pokud je kolaps reality jen začátek. Kam uprchlíci půjdou, když se jim realita začíná hroutit před očima? Tenhle snímek by si jistě zasloužil rozpracování do celovečerního filmu.

Zdroj: http://io9.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
The following two tabs change content below.
%name Co se stane, když si lidé uvědomí, že jejich svět není skutečný

Daniel Mucha

Admin Stínu Lidstva, autor stejnojmenného sci-fi románu a většiny článků. Velký nadšenec do všeho, co se týká tajemna. Tedy UFO, mimozemské civilizaci i nesrovnalosti v naší historii. Mezi jeho oblíbené seriály patří Pán Času, Ztraceni, Akta X, Stargate, Fringe, Dexter a z filmů X-Men, Temný rytíř, Setkání třetího druhu a District 9.