Pozitivní myšlení a jeho vliv na fyzickou realitu – 1. část

Moderní experimentální výzkum zabývající se pozitivním myšlením naznačuje přítomnost skrytého souboru jevů, jež pravděpodobně působí mezi podvědomím a fyzickým světem. Jedny z nejvíce uznávaných forem pozitivního myšlení můžeme vidět v silné tradici některých kultur. Jedná se o modlitby, které mají za úkol léčit či vyléčit nemocné. Modlitba je jedním z nejstarších a nejemotivnější prostředků snažící se změnit výsledek událostí “manipulací” zřejmých zákonů přírody. V dávných dobách měl šaman roli  prostředníka mezi známým a neznámým, podobně jako dnes kněz, jenže jeho působnost nezahrnovala jen duchovno, ale i schopnost léčit. Tématem článku, který právě čtete je vztah mezi myšlenkou a léčením, a co dělá šamanismus relevantní v kontextu pozitivního myšlení. V jednom z posledních úvodníků medicínského časopisu Lancet bylo uvedeno, že je stále předčasné vyloučit takové terapie z moderní medicíny. Následující příklady naznačují, že pozitivní myšlení může, a skutečně ovlivňuje události fyzického světa.

Dr. Masaru Emoto

Většina lidí souhlasí, že pozitivní myšlení je efektivní, ale jak moc je sporné.

Masaru Emoto, výzkumník a alternativní léčitel z Japonska dal světu celou řadu dobrých důkazů “magie” pozitivního myšlení. Jeho experimenty demonstrují, že lidské myšlenky a úmysly mohou ovlivnit fyzickou realitu. V tomto případě molekulární strukturu vody. Když si uvědomíte, že člověk se ze 70% skládá z vody, jeho objev ma dalekosáhlé důsledky. Následující dva pokusy prováděl sám Dr. Emoto, aby prokázal metafyzickou realitu pozitivního myšlení.  

Experimenty s krystalky vody

Dr. Masaru Emoto provedl v Hado Institutu rozsáhlý vědecký výzkum. Věděl, že každá lidská myšlenka má svoji frekvenci a lze ji změřit. Hledal ale způsob, jak prokázat sílu slova a myšlenky v hmotném světě. Vytvořil tedy hlubokým zmražením shodné vzorky ledových krystalů a na každý z nich poté opakovaně promlouval vždy jediné slovo – děkuji, hlupáku, láska, válka. Poté krystaly pozoroval pod elektronovým mikroskopem a výsledek byl pozoruhodný. Krystaly děkuji a láska byly symetrické a harmonické. Ale ty, které nazýval hlupákem a válkou, měly zcela zborcenou strukturu, rozpadaly se. Experiment tedy opakoval, ale slova vyslovoval v různých jazycích, výsledek byl přesto shodný. 

grey Pozitivní myšlení a jeho vliv na fyzickou realitu  1. část

Vodní krystalky, do kterých se promítaly pozitivní myšlenky (nalevo), a ty následované negativními (napravo).

Experiment s rýží

Rýžový experiment je další slavná ukázka vlivu negativního (a stejně tak i pozitivního) myšlení. V tomto grey Pozitivní myšlení a jeho vliv na fyzickou realitu  1. částpokusu Dr. Emoto rozdělil porci vařené rýže do dvou zavařovacích skleniček. Na jedné byl nápis “děkuji ti” a na druhé “hlupáku”. Poté dal školákům pokyn, aby pokaždé, když půjdou kolem jedné ze sklenic, nahlas přečetly její cedulku. Po 30 dnech se obsah skleničky s pozitivní myšlenkou změnil jen málo, zatímco u druhé byl plesnivý a zkažený. Je jasné, že tento experimentu může kdokoli zopakovat. Pokud o to máte zájem, musíte strávit minimálně dvakrát denně 5 minut pozitivním nebo negativním zamýšlením o příslušné sklenici rýže. Ujistěte se, že jste použili vařenou rýži, protože právě obsah vody dělá rozdíl. Podle ohlasů lze stejných výsledků dosáhnout i s rostlinami a to třeba už s rostoucí natí od mrkve. V této verzi se doporučuje vzít 4 stejně velké mrkve. Vršky mrkví odřízněte zhruba 1,5 cm pod natí a odstřihněte všechny lístečky. Rozmístěte je do dvou talířů, jeden označte znaménkem (+) a druhý (-). Kvůli světlu položte oba talíře do okna nebo v jeho blízkosti. Zalévejte je každý den a když se podíváte na “plusovou” mrkev, pomyslete si: “ty jsi ale krásná rostlinka, ty budeš zelená a bujná…” a při pohledu na “minusovou” zase: “ty jsi hnusná, nenávidím tě, ty brzo uvadneš a shniješ”. Po pár týdnech budou výsledky jistě viditelné.

Zdroje: http://www.ancient-wisdom.co.uk  http://www.lecenibezchemie.cz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
The following two tabs change content below.
%name Pozitivní myšlení a jeho vliv na fyzickou realitu  1. část

Daniel Mucha

Admin Stínu Lidstva, autor stejnojmenného sci-fi románu a většiny článků. Velký nadšenec do všeho, co se týká tajemna. Tedy UFO, mimozemské civilizaci i nesrovnalosti v naší historii. Mezi jeho oblíbené seriály patří Pán Času, Ztraceni, Akta X, Stargate, Fringe, Dexter a z filmů X-Men, Temný rytíř, Setkání třetího druhu a District 9.
 • George Sable

  Je to moc zajímavé a určitě je na všem něco pravdy.Pozitivní myšlení je to nejdůležitější 🙂 Jinak, maš to tu super Dane.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)