Nepodceňujte virtuální realitu

Big Think je opět jednou hrdým partnerem velkých myslitelů ze Singularity University, se kterými sdílí novinky z konference Exponential Finance 2015 probíhající 2. a 3. června v New York City. Na konferenci vystoupí Big Think Experts jako je Ray Kurzweil, Chance Barnett, a Brad Templeton.

Pro některé z vás, co jste se narodili po roce 1995 to může být šok, zjistit, že internet nebyl vždy  fulcrum našeho sociálního života. Ve skutečnosti, panovalo mínění, že idea online života se statusu (sociálního) fenoménu nikdy nedosáhne. Dnes, tady a teď je společnost neskutečně provázaná internetovým spojením. Jak se mohly tyto předpovědi naprosto minout s realitou? Jak mohli být tak slepí? Důvodů je nesčetně, ale souhrn těchto prognóz nejspíš postrádal skutečnou vizi, když přišlo na exponenciální růst technologií. Na internet pohlíželi jako na shluk zbytečných netříděných dat ala Star Trek. Není pochyb, že se dohadovali, zda média a obchod do této půdy zasadí semínko.

Ale ono se tak stalo.

Lekce, ketrou vás zde chceme naučit a kterou sděluje Peter Diamandis ze Singularity University ve videu zde, je ta, že nemůžete podcenit novou úžasnou technologii posudkem na základě současného vnímání. Ti co byli schopni v internetu vidět větší potenciál, než jen jako Star Trekovou fanfikci, sklidili obrovské úspěchy. Když přijde na exponenciální růst technologií, jako je internet, sociální média anebo chytré telefony,  musíte mít otevřenou mysl a být schopní vnímat a přemýšlet “outside the box” (mimo krabici, tj. odlišně, nekonvečně, pozn. red.).

Pojďme se podívat na virtuální realitu na příkladu. Je zřejmé, že Diamandis vidí v technologii mnohem víc, než jen nástroje pro “mouly”, kteří si chtějí splnit své Star Trekové sny. Představuje si celý virtuální obchod s oblečením, kde si avatar (model) nakupujícího vyzkouší dané věci a ty jsou po zakoupení ihned vytištěny na 3D tiskárně a doručeny následně druhý den ráno. Diamandis odmítá, že by chtěl virtuální realitu brát za udělat bernou minci. Namísto toho v (duchu) vidí, jak by rozšířující technologie mohla vyvolat revoluci v odvětvích, která nejsou společně spojována s celosvětovou sítí a nakupováním oblečení.

Pochopením těchto druhů exponenciálních změn dopředu je hlavní výhodou pro jednotlivce i celé obchodní společnosti, které chtějí být o krok (nebo o 100 kroků) napřed před ostatními. Na konferenci Exponential Finance 2. a 3. června v New Yorku vystoupí top podnikatelé v každém mylsitelném oboru – od financí, práva až k výpočetní technice a medicíně, aby společně sdíleli své objevy, nahlédli do budoucnosti, a rovněž ukázali jak tyto informace proměnit ve vaši výhodu.

Zdroj: http://bigthink.com/big-think-xfinance/how-virtual-reality-will-change-the-way-we-shop-online

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
The following two tabs change content below.
%name Nepodceňujte virtuální realitu

Daniel Mucha

Admin Stínu Lidstva, autor stejnojmenného sci-fi románu a většiny článků. Velký nadšenec do všeho, co se týká tajemna. Tedy UFO, mimozemské civilizaci i nesrovnalosti v naší historii. Mezi jeho oblíbené seriály patří Pán Času, Ztraceni, Akta X, Stargate, Fringe, Dexter a z filmů X-Men, Temný rytíř, Setkání třetího druhu a District 9.

Comments are closed.