Irácký ministr dopravy: Sumerové odstartovali vesmírnou raketu před 7,000 lety

Ministr dopravy Iráku, Kazem Finjan, pronesl kontroverzní řeč při inauguraci nového letiště v jižním městě Dhíkár, ve kterém uvedl, že staří Sumerové postavili první letiště před 7 000 lety a vypustili několik vesmírných lodí, jež měly za úkol prozkoumat cizí planety.

Rovněž tvrdil, že všichni světoví andělé byli ve skutečnosti Sumerové. Aby podpořil svá tvrzení, odkázal na práci odborníka, Samuela Kramera, který poukazuje na sumerské pokročilé chápání vesmíru.

Sumerové byli první známí lidé, o kterých se ví, že se usadili v Mezopotámii před více než 7 000 lety. Jejich říše se nacházela  v nejjižnější části Mezopotámie, mezi řekami Eufrat a Tigris (dnešní Irák). Sumerská říši bývá často nazývána kolébkou civilizace.

Kolem 4. století př. n. l.  se zde zavedl pokročilý systém písemnictví, dále došlo k rozkvětu různých pozoruhodných umění a architektury, astronomie a matematiky.

Sumerové zaznamenávali svá astronomická pozorování již v letech 3500 – 3200 př. n l. Astronomické jevy byly pro Sumery nesmírně důležité a stavěli je na stejnou úroveň jako své bohy, kteří hráli důležitou roli v jejich mytologii a náboženství. Např. planeta Jupiter byla spojována s jejich nejvyšším bohem Mardukem, patronem města Babylon.

grey Irácký ministr dopravy: Sumerové odstartovali vesmírnou raketu před 7,000 lety

Ilustrace starověké Mezopotámie

Arabský zpravodajský kanál Albawa oznámil, že ministr Kadhem Finjan al-Hamami pronesl tuto řeč během návštěvy stavby nového letiště v jižním Iráku, poblíž Basry, kde tvrdil, že Sumerové postavili letiště přesně v té samé lokalitě již kolem roku 5000 př. n. l.

 “Je to dlouhý příběh, možná ho neznáte. Možná ani lidé z Dhíkáru to neví, ale první letiště byla na Zemi postavena v 5. století př. n. l. v Dhíkáru “, řekl al-Hamani podle překladu televizní stanice Al-Džazíra (Al Jazeera).
“Byli to Sumerové, kteří odstartovali vesmírné lodě [z Dhíkáru] a vyrazili vstříc jiným světům.” Nato dodal, že všichni pozorovaní andělé na světě byli vlastně Sumerové a prohlásil, že jako vůbec první objevili Pluto.

Zatímco nikdo z publika nevznesl dotaz, posluchači tato odvážná tvrzení rychle přenesli na sociální sítě, aby se do nich se vší vervou pustila kritika.
Web Middle East Monitor sdílel komentáře uživatelů internetu, kteří kritizovali nezpůsobilost vlády. “Halucinace iráckého ministra dopravy vztahující se k vesmírným lodím v Nasiriyahu dokazují, že vláda Hajdara Abádího je plná bláznů, závislých na hašiši a lidského odpadu,” dodává Dawood Al-Basri.

Označení Haidar  znamená v arabštině “lev” či “lví král”. Jedná se také o jiné pojmenovaní pro Alího, manžela Fátimy, dcery proroka Mohameda; je to starověké a stále používané arabské jméno a to navzdory tomu, že v Koránu o něm není zmínka, pozn. vyčerpaného red.

K podpoření svých tvrzení, Finjan odkazuje na práci předního světového asyriologa a zároveň proslulého experta na sumerský jazyk a historii, Samuela Noah Kramera. Ve své knize Historie začíná v SumeruKramer tvrdí, že Sumerové dosáhli jako první úspěchů v mnoha oblastech lidského úsilí, a to včetně vlády ve významu správy územního celku, politiky, vzdělání, literatury, filosofie a etiky, práva a soudnictví, zemědělství a i medicíny.

Avšak hodnotitelé proslovu ministra dopravy říkají, že Kramer se nikdy nezmiňoval o starověkých letištích nebo vesmírných korábech.

grey Irácký ministr dopravy: Sumerové odstartovali vesmírnou raketu před 7,000 lety

Otisk mezopotámského pečetního válečku vyobrazuje létající disk a hvězdokupu Plejády. Zastánci teorie archeostronautů uvádějí  tento příklad jako nepřímý důkaz vlivu pokročilých (mimozemských) technologií. Další fotografie pečetních válečků i s popisy naleznete na mýty.info

Nicméně, ministr má spoustu podporovatelů v řadách teoretiků a příznivců archeoastronautické hypotézy. Ta nabízí pohled inteligentních mimozemských bytostí, které navštívily Zemi a setkali se s lidmi ve starověku, spolu s domněnkou, že Sumer byl místem, kde došlo k prvnímu kontaktu.

Jako na další důkazy, tito teoretici poukazují na starověké mezopotámské pečetní válečky, na nichž jsou vyobrazeny létající disky a vznášející se bytosti.

Dlužno podotknout, že s teorií archeostronautů sympatizoval, ba byl jedním z jejich tvůrců, slavný záhadolog a kontroverzní dějepisec světa, Zecharia Sitchin. Ovládal starou i moderní hebrejštinu a časem se naučil několika indoevropským a semitským jazykům včetně sumerštiny a obtížného klínopisu. Tomu se věnoval i ve Velké Británii, kde studoval Londýnskou ekonomickou školu, obor historie. Po jejím úspěšném ukončení vystudoval na Londýnské univerzitě historii a archeologii Blízkého východu.

Online deník Independent článek pojednávající o přednesu  al-Hamamiho završil větou: “Je obecně přijímáno, že prvním člověkem ve vesmíru byl sovětský pilot Jurij Gagarin, který v roce 1961 obletěl Zemi za 108 minut.”

Zdroje: http://www.theepochtimes.com/n3/2167556-iraqi-transport-minister-announces-that-sumerians-launched-spaceships-7000-years-ago/

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/iraq-spaceships-transport-minister-kazem-finjan-iraqi-sumerians-space-travel-7000-years-ago-a7340966.html

http://www.ancient-origins.net/news-mysterious-phenomena/iraqi-transport-minister-announces-sumerians-launched-spaceships-7000-021011

http://www.databazeknih.cz/zivotopis/zecharia-sitchin-713

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
The following two tabs change content below.
%name Irácký ministr dopravy: Sumerové odstartovali vesmírnou raketu před 7,000 lety

Daniel Mucha

Admin Stínu Lidstva, autor stejnojmenného sci-fi románu a většiny článků. Velký nadšenec do všeho, co se týká tajemna. Tedy UFO, mimozemské civilizaci i nesrovnalosti v naší historii. Mezi jeho oblíbené seriály patří Pán Času, Ztraceni, Akta X, Stargate, Fringe, Dexter a z filmů X-Men, Temný rytíř, Setkání třetího druhu a District 9.

Comments are closed.